خانه / درباره اسپانیا / اسپانیا در یک نگاه

اسپانیا در یک نگاه

alikante

اسپانیا : با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور درشبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه،آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۲۱۲۱ کیلومتر) طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است .

جغرافیای اسپانیا:

كشور پادشاهي اسپانيا با مساحت 555555 كيلومتر مربع، پنجاه و دومين كشور جهان و دومين كشور اتحادیه اروپائي بعد از فرانسه به لحاظ مساحت به شمار مي آید . این كشور در كناره هاي دریاي كان تابریا )در شمال ،( اقيانوس اطلس )در غرب ( و دریاي مدیترانه )در شرق و جنوب ( مجموعاً 5755 كيلومتر ساحل دارد. آب و هوا در شمال اسپانيا معتدل بوده و بخشهاي مركزي، جنوبي و شرقي داراي آب و هواي مدیترانه اي ميباشد .

اقتصاد:

اسپانیا بزرگترین تولید کنند ه روغن زیتون جهان است . اسپانیا در سال 1983 به جرگه کشورهای اتحادیه اروپا پیوسته است. اسپانیا کشوری توسعه یافته است و نهمین قدرت اقتصادی دنیا و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا محسوب میشود .

مذهب:

اغلب مردم این کشور کاتولیک هستند

شهرهای اسپانیا:

این كشور به موجب قانون اساسي به 71 ایالت خود مختار تقسيم ميشود . هریك از ایالت هاي هفده گانه مذكور داراي مجلس ایالتي و دولت محلي ميباشند . پایتخت اسپانيا شهر مادرید، زبان رسمي این كشور اسپانيائي و شهرهاي مهم آن بارسلون، سویا، مالاگا، گرانادا، ثاراكوثا، تولدو، سان سبستيان، سگویا، والنسيا و بيلبائو است.

مردم اسپانیا:

كشور اسپانيا با50 ميليون نفر، پنجاه و ششمين كشور جهان و پنجمين كشور اتحادیه اروپائي از لحاظ جمعيت به شمار ميرود. بر اساس قانون اساسي اسپانيا هيچ مذهبي دین رسمي این كشور نميباشد ولي آزادي مذهبي تا حدودي كه نظم اجتماعي شناخته شده در این قانون را به خطر نياندازد تضمين گردیده است و این درحالي است كه بيش از 59 % از مردم آن كاتوليك هستند . مردم این كشور به هيچ وجه نژادپرست نيستند و برخلاف برخي كشورهاي اروپایي، با تمام افراد خارجي برخورد بسيار خوبي دارند كه این مورد یكي از ویژگيهاي زندگي در اسپانيا مي باشد.

اقامت و زندگی در اسپانیا:

این كشور از اعضاي اتحاد یه اروپایي و نيز عضو كشورهاي پيمان شنگن است . داشتن اقامت دانشجویي در این كشور شما را قادر مي سازد تا بدون ویزا و كنترل گذرنامه به اكثر كشورهاي اروپایي سفر كنيد . اسپانيا یكی از امن ترین و زیباترین كشورهاي جهان است كه علاوه بر استانداردهاي بسيار بالا از نظر سطح زندگي و آسایش مردم، یكي از پرجاذبه ترین كشورهاي جهان براي گردشگران به شمار مي آید .