خانه / روادید دانشجویی / مدارک لازم جهت اخذ روادید

مدارک لازم جهت اخذ روادید

photo_2016-02-08_17-36-03

ویزای شنگن:

این ویزا مخصوص کسانی است که قصد دارند به کشورهای محدوده شنگن وارد شوند.البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…)و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شنگن ندارند و می توانندبه مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.
یک ویزای شنگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰ روزه است. اگر تاریخ اعتبار ویزای شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شنگن شما باطل تلقی می گردد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شنگن در ویزای شما به صورتSingle  وMultiple  مشخص می شود. Single به معنی یکبار ورود است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شنگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. Multiple  به معنی ورود نامحدود به محدوده شنگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درون ویزایتان به شنگن وارد و خارج شوید.

با توجه به نوع ورود به کشورهای حوزه شنگن،نوع ویزای درخواست شده متفاوت میباشد که به طور کلی ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود:

 

1- ویزای نوع A :

ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.

2- ویزای نوع B :

ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.

3- ویزای نوع C :

ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.

4- ویزای نوع D :

ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان و دانشجویان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
دانشجويان براي ادامه تحصيل در كشورهاي حوزه شنگن بايد تقاضاي ويزاي نوع D دهند كه شرايط گرفتن اين ويزا بستگي كامل به شرايط سفارت كشور مورد نظر دارد. ولي به طور كلي داشتن پذيرش تحصيلي از دانشگاههاي معتبر و تمكن مالي مناسب از جمله عوامل اصلي براي اخذ اين نوع ويزا مي باشد.
از جمله خدمات مهم موسسه ي دانش ارای اراد (Tnity) كمك و مشاوره صحيح جهت اخذ رواديد به متقاضيان مي باشد كه با توجه به تجربيات مفيد كارشناسان اين موسسه در اين امر، متقاضيان عزيز مي توانند از اين تجربيات بهره مند گردند.

مدارک مورد نیاز سفارت جهت اخذ ویزا :

1- اصل دعوتنامه تحصیلی(توسط موسسه اخذ میشود)

2- مدرک دال بر رزرو جا(خوابگاه یا منزل) که توسط موسسه اخذ میشود

3- پرینت حساب سه ماه اخر حداقل ده هزار یورو (بین30 تا60 میلیون) به زبان انگلیسی با مهرو امضای بانک مربوطه

4- گواهی عدم سوی پیشینه که از تاریخ صدور ان بیش از 3 ماه نگذشته باشد (ترجمه به زبان اسپانیایی سپس تایید وزارت خارجه و سفارت اسپانیا)

5-اخرین مدرک و ریز نمرات تحصیلی (ترجمه به زبان اسپانیایی سپس تایید وزارت خارجه و سفارت اسپانیا)

6-گواهی سلامت جسمی که از تاریخ صدور ان بیش از 3 ماه نگذشته باشد (ترجمه به زبان اسپانیایی سپس تایید وزارت خارجه و سفارت اسپانیا)

7- بیوگرافی یا CV ( به زبان انگلیسی)

8- یک توضیح کلی در موردهدف از تحصیل و برنامه های اینده یا (SOP)

9- 6 قطعه 4*3 پاسپورتی

10- پر کردن فرم مخصوص سفارت

11- کپی از تمام صفحات پاسپورت( حتی صفحات خالی) در صورت داشتن ویزای امریکا یا اروپا در پاسپورت قدیمی کپی ویزا و همراه داشتن اصل پاسپورت قدیمی

12- داشتن پاسپورت معتبر با حداقل 2 سال اعتبار

13- ادرس , تلفن (ثابت و همراه) و ایمیل خود را به زبان انگلیسی در یک برگه A4 تایپ نمایید

14- پرداخت هزینه های کنسولی و صدور ویزا به سفارت